laupäev, jaanuar 17, 2009

Mait Riismann kutsus veepalli vaatama

Kas teadiste, et eestlane on tulnud meie jaoks sellisel eksootilisel alal nagu veepall olümpiavõitjaks? Mait Riismann tegi selle triki 1980. aastal Moskva olümpial NSV Liidu koondises. Täna on Mait Venemaal veepallis kõva tegija, ta on Moskva Dünamo veepalliklubi president. Mait on inimesena väga sümpaatne ning Moskva ellu vägagi sisse elanud, ta elab siin juba 1970-ndate keskpaigast, kui tuli Moskvasse veepalli mängima ja MGU-sse ajakirjandust õppima. Tema kutsuski täna vaatama eurokarika mängu Dünamo ja Barcelona vahel. (ülemisel fotol ongi Hispaania klubi mängijad.)

Täitsa huvitav oli esimest korda elus elavas esituses veepalli vaadata. Üks suur teineteise uputamine käis, eriti värava ees. Nagu Lauri ütles, et kui veepallis peaksid mängijad ka viie veaga lahkuma nagu kossus, siis oleks poole mängu pealt bassein juba tühi. Tundub füüsiliselt väga raske mäng olevat, eriti jalgadele, sest jalad peavad vee all kogu aeg töötama. Mäng ise oli võrdne vaid esimesed kaks veerandit (mängitakse 4x8 minutit), siis läksid hispaanlased eest ja võitsid vist 11:7 kui ma õigesti mäletan. Mait ütles pärast, et tema hoolealustel oli see hooaja kõige kehvem mäng. Barcelona nime kirjutasid ujula töötajad väga armsalt omamoodi, nagu fotolt näha...
Kes pole veepalli kunagi näinud, neile panen mõned videod üles.
Esimesel videol on „lahtihüpet“ veepallis ehk kes saab palli. Ja vaadake kohe erilise tähelepanuga seda võitlust, mis toimub värava ees, kus mõlema meeskonna kaks kõige turskemat kutti omavahel madistavad. Teisel videol ma spetsiaalselt jälgisin just seda merelahingut värava ees. Päris segased tüübid. Proovi sa seal mängida, kui sind lihtsalt vee alla vajutatakse!

moscow from Jaanus Piirsalu on Vimeo.

Ja lõpetuseks veidi meheilu ka! Parasjagu oli vaheaeg veerandi vahel. NB! Kuulake mis laul ujulas kõlab! Maki taga istunud tüübil oli päris hea huumorimeel...