kolmapäev, juuni 16, 2010

Kuri Vene turist: Eesti-Vene piiril kaubeldakse avalikult kiirema piiriületusega ning keegi ei julge sekkuda!

Kellelegi pole saladus, mis toimub Eesti-Vene piiripunktides. Metsikud järjekorrad (selle foto tegin ma tänavu märtsi lõpus Petseri-poolelt). Samuti teavad asjaosalised, et kiirema piiriületuse saab lihtlabaselt osta. Ka Eesti poolelt. Korruptsioonivaba Eesti vaatab sellele läbi sõrmede, sest kellelegi on see loomulikult kasulik äri. Eesti piirivalve ja tolli juhtkond teavad seda väga hästi.
Minuni jõudis ühe Eestis käinud Peterburi inimese kiri sellest, mida ta nägi Kagu-Eesti piiripunktides. Eriti kahju on muidugi sellest järeldusest, mis ta kirja lõpus teeb... Aga selles oleme puhtalt ise süüdi. Ootan huviga arvamusi ja ehk tahab keegi jagada ka oma kogemusi ja versioone piiril toimuvast. (NB! Õhtul lisan blogisse ühe pikema arvamuse piiriületuse kohta Narvas, mille kirjutab aastaid Piiteris tegutsev Eesti ettevõtja).

Позвольте поделиться некоторыми свежими впечатлениями от недавней поездки в Эстонию через погранпереходы Псковской области ... В прошедшие выходные ездили с женой на автомашине из Санкт-Петербурга в Тарту. Впечатления от Тарту и от самой поездки по Эстонии самые хорошие, но я немножко не об этом.
В Эстонию мы ехали 12 июня, в Шумилкино были в 18.00 час, в очереди из автомобилей с номерами РФ ( была сформирована отдельная очередь для наших сограждан ) простояли 5,5 часов, будучи изначально 16-ми в этой очереди ... Причем, оформив выезд на Российской границе, больше часа стояли там же в ожидании того, что Эстонская таможня разрешит пропуск. По словам Российских пограничников - это совершенно обычная ситуация.
Аналогичная картина при возвращении обратно, но уже 14 июня, при пересечении п.п. Койдула - Куничина гора. С Эстонской стороны подъехали в 17.00, покинули погранпереход "Куничина гора" только в 23.00 час. Итого 6 часов нахождения в очереди. Очередь общая, на 90 % состоит из "бензовозов". С Эстонской стороны совершенно открыто торгует очередностью группа молодых людей на нескольких автомашинах. Цена вопроса, чтобы встать в первой десятке- 2,5 тыс. рублей.
По словам других людей, находящихся в очереди и имеющих большой опыт по пересечению данного погранперехода, это совершенно обычная картина ... С торговцами очередями просто бояться связываться, так как ( по словам тех же опытных очередников ), имеются случаи мести со стороны торговцев - прямо бандитский Запад какой - то ...
Если суммировать впечатления - то такого я раньше не встречал нигде и впечатления от поездки полностью испорчены, хотя, как мне представляется,- навести порядок вполне возможно, если только этим заниматься. Можно прилагать усилия, расходовать средства с тем, чтобы улучшить ситуацию с притоком Российских туристов в Эстонию, но до тех пор, пока на погранпереходах будет царить такая обстановка, я полагаю, что любой здравомыслящий человек, один раз столкнувшись с этим, повторно уже никогда не поедет. Лично я не поеду и друзьям никогда не посоветую. Печально это, так как посещения Эстонии всегда раньше вызывали только положительные эмоции ...
P.S. Чтобы быть объективным следует отметить, что ситуация на переходе Иван Город - Нарва судя по отзывам друзей ничуть не лучше.
С уважением,
Имбирёв Алексей Анатольевич
г. Санкт - Петербург

1 kommentaar:

pmz ütles ...

Esiteks pean ütlema, et ei räägi vene keelt eriti hästi kuigi käin igapäevaselt ka seal nö kütusetankerina. Kasutasin Google Translate'i ja kui õigesti aru sain, siis see ärimees vihjab sellele, et Eesti pool ei tee tööd või vähemalt Vene piirivalvurid nii ütlevad. Mina olen sellist olukorda terve aasta jooksul näinud ühe korra kui eestlane ei suuda venelasi vastu võtta ja siis oli ka arvuti katki.

Teiseks on see järjekordne näide sellest kuidas venelased teisi rahvaid diskrimineerivad. Miks peavad nemad saama üldse eelisjärjekorras Venemaalt Eestisse. Kui Eestis tehtaks samamoodi siis oleks oi-oi milline lärm ja arvan, et ega nad keegi sinna ei jõuaks ka, sest teine järjekord ei kaoks ära.

Kolmandaks, kui Vene toll hakkaks tööle(Luhamaal on vähemalt neli rida mille kaudu saaks inimesi vastu võtta või ära saata, aga neist töötab heal juhul kaks) ning kaotatakse see meeletu bürokraatia, siis kaoksid ka järjekorrad.

Mis puutub järjekorra müümisesse, siis olen ise ka selle vastu aga millegipärast ma arvan, et nendele ärimeestele meeldiks osta see koht mitte istuda 10 tundi järjekorras.

Teema algatajale, meie riik pole küll milleski süüdi, et järjekorrad on pikad. 200 korda venemaal käinuna peaksin sellest midagi teadma