Piiterist ka siis mõni rida ja pilte. Käisin seal lugu tegemast Medvedevist (see siin on hiidreklaam Talvepalee väljakul, mis kutsub valima, mitte hääletama Medvedevi poolt). Põhikohtumine oli mul tema endise õppejõuga Lenska ülikooli juurateaduskonnas – Valeri Abramovitš Musiniga. Tahtsin temaga kohtuda, sest ta õpetas samas teaduskonnas ka Putinit. Ja pidi siiamaani mõlemaga kohtuma.
Tema sõnum oli selge – medvedev ei hakka eriti millegipoolest erinema Putinist. Tema sõnul on Putin liberaal ja samasugune on ka Medvedev. Just nii ütleski – mõlemad on liberaalid. Et nende peamine erinevus pidi olema selles, et Putin on vanem ning talle meeldib klassikaline muusika, aga Medvedevile rokk ja džass. Kes tahab pikemalt tema mõtteid lugeda, siis siin on mu lugu Päewalehes.
See foto siin alguses on tehtud 1. klassi tunnist. Samas klassi õppis ka tulevane Vene president. Ta istus sellel kohal, mis on tühi (paistab seal taga paremal). Küsisin, et kas tõesti suurest austusest ei panda sinna kedagi istuma? Vastus oli, et seal istuv poiss oli lihtsalt täna haige...
Mulle anti ette kaks õpetajat, kes Medvedevi ajal koolis töötasid. Need laulsid nagu lindi pealt. Kokkuvõte – intelligente, palju lugenud poiss, aga millegi erilisega silma ei paistnud kooli ajal. Aga nende juttu saab ka sealtsamast loost lugeda.
Õhtul käisin Eesti peakonsulaadi EW vastuvõtul. Muidu nad teevad vastuvõtte oma majas, aga kuna oli juubel, siis oli kinni pandud Renessansi hotell Iisaku katedraali vastas. Konsulaadi inimesed olid nagu ikka väga meeldivad ja toredad (eriti peakonsul Kristen Lahtein oma väga peene helerohelise rätikuga! Seda oleks pidanud nägema.). Nagu ka külalised. Aga hotell suutis küll veidi asja ära rikkuda – esiteks jagasid nad veini nii, et pidi pikas järjekorras seisma ja teiseks sai enne vastuvõtu lõppu toit otsa.
Noh, vastuvõtuga asi muidugi ei piirdunud, sestap jõudsin hotellist vaevu-vaevu keskpäevaks välja kirjutada. Kuna rong läks alles õhtul, siis veetsingi päeva Piiteri peal lonkides ja kohvikutes ajakirju lugedes.
Veidi pilte ka
Ja lõpetuseks, kui keegi pole veel näinud, kuidas Zhirinovski järjekordsel valimisdebatil endast välja läks, siis youtube-is on video üleval. Kuulake eriti lõpus tema kaadritaguseid hüüdeid ning vaadake, kui rahulikult saatejuhid seda kõike pealt kuulavad-vaatavad, kuidas teist inimest ikka väga räigelt solvatakse.
3 kommentaari:
See "Rudolf Ohjaka päevik" on eesti keeles "Häbi südames". Peategelased Rudolf Ohjak ja Irma Varep.
Tervist. Sealsamas lähedal on ka koht nimega " Propaganda ". Kah riiulid täis Lenini raamatuid jne jne. Seal see asi äge, et kui sisse astud, tõmmatakse kohe garderoobi ees ühest suurest paberirullist sulle nö. kate lauale. Et ei määriks. Vist.
Attention!
Postita kommentaar