Muuseum on muidugi vägev, tuleks Eestis rohkem reklaamida, et peaaegu sama kõva asi nagu Louvre asub Tallinnast vaid 300 kilomeetri kaugusel (Rakverest veel lähemal jne). Aga kõige suurema elamuse saime fotograaf Priiduga Piotrovski kabinetist. No seal oli ikka tuhandeid dokumente, raamatuid, ajakirju. Kõik toolid ja lauad olid neid täis. Piotrovski töölaual kerkisid virnad nagu NY kaksiktornid tema mõlemal käel. Ma usun, et Priit sai sellest superfotosid. Oodake järgmise nädala Laupäeva-lehte!
Intervjuu jäi tema koosoleku venimise tõttu kahjuks veidi lühikeseks, aga ta rääkis väga huvitavalt musueumite rollist tänapäeva maailmas, miks lapsed on kõige olulisemad külasjatajad, millised on maailma suurmuuseumite probleemid jne.
Fotol on selle Gazpromi skaibreikeri reklaam Piiteri tänavatel. Praegu käib neil üsna suur kampaania selle toetuseks. Kahju küll, aga minu lemmikmusketär Bojarski osaleb seal reklaamis Gazpromi poolel. Nagu ma olen aru saanud, siis on piiterlased üldiselt pessimistlikud ning arvavad, et Gazprom saab oma tahtmise ja ehitab Smolnõi kõrvale selle otsatu maja. Gazprom on lihtsalt Venemaal riik riigis.
Tagasi tulin Moskvasse Nevski Ekspressiga. 1300 kroonine pilet ja oled 4,5 tunniga Moskvas. Väga mugav.
Paar sõna ka kolmapäevaõhtusest EW 90 vastuvõtust Moskvas. Täismaja Novaja Operas, 600 külalist umbes. Toitlustust tegema oli tellitud Roosta resto Eestist. Väga profilt tegid ja väga maitsvalt. Nad teevad pidevalt Eesti esindustele Moskvas, Piiteris ja Helsinkis vastuvõtte. Olen kuulnud, et Soomes on nende vastuvõttudel käinud helsinglased nii vaimustuses, et tellivad neid juba ka oma pidudele.
Väga huvitav detail. Vastuvõttu peaaegu viimane külaline, kes lahkus, oli Vene asevälisminister Titov. Niivõrd meeldis talle ilmselt Eestis toit ja jook või siis suhelda Urmas Paeda ja suursaadik Kaljurannaga. Titovi nii kauane viibimine on muidugi tühine märk, aga ikkagi positiivne. Reeglin diplomaadid ikka ei jää vastuvõttudele viimaseks, eriti nii kõrged tegelased.
Ühesõnaga hästi õnnestus vastuvõtt. Igas mõttes. Suursaadik Marina on ikka väga õnneliku käega. Et tal saatkonna näol selline hää tiim on.
ID-kaardist. Vaatasin isikut tõendavate dokumentide seadust. Tõepoolest, riigipiiri ületamiseks ehk reisidokumendiks on ikkagi pass, ID-kaart on siseriiklik isikutunnistus. EL-i siseselt saab ID-kaarti reisimiseks kasutada ilmselt erikokkuleppe tõttu. Kui ma nüüd õigesti aru sain, sest põhjalikuks süüvimiseks polnud jälle aega.
Mõned fotod Piiterist.
Kommentaare ei ole:
Postita kommentaar